De inzamelingsactie voor Sam's Kledingactie is op zaterdag 16 mei 2026 tussen 10 en 12 uur. Voor Amersfoort Zuid is dit jaar de Nieuwe Kerk het inzamelpunt: Leusderweg 110.
U kunt hier herdraagbare kleding en schoenen inleveren. We vragen sokken en schoenen gepaard aan te leveren, bijvoorbeeld door sokken in elkaar te rollen en een elastiekje om de schoenen te doen of aan elkaar te knopen met de veters. Zo blijven ze mooi bij elkaar.
De herdraagbare kleding wordt geëxporteerd naar landen buiten de Europese Unie. Met name naar Afrika en Oost-Europa. Hier is behoefte aan goede tweedehands kleding. De kleding wordt op tweedehands markten verkocht tegen lage prijzen. Zo wordt kleding kwalitatief goede (tweedehands) kleding en schoenen voor iedereen toegankelijk. De gelden die voortkomen uit de verkoop van deze kleding en schoenen worden door Stichting Sam's gebruikt om de noodhulpprojecten van o.a. Cordaid financieel te ondersteunen. Ook steunt Sam's Kledingactie op basis van Sam-Sam andere goede doelen, zowel op internationaal als lokaal niveau.
Al bijna 60 jaar zet Stichting Sam’s Kledingactie zich in voor kwetsbare mensen in ontwikkelingslanden, met speciale aandacht voor het welzijn en de ontwikkeling van het kind. Mee kunnen doen aan de samenleving biedt kinderen kansen om zich verder te ontwikkelen en is van essentieel belang om de vicieuze cirkel van armoede en uitsluiting te doorbreken. Dit voorjaar zetten we ons in voor het project van het Liliane Fonds, waarbij het King George VI Rehabilition Centre in Zimbabwe wordt ondersteund.
Lees hier de projectinformatie
